Jaka jest różnica między kobietami, a mężczyznami o poranku przed szafą? Ci drudzy nie muszą rano zastanawiać się za długo: koszula, krawat, garnitur i gotowe. Ale nie ma tego złego, gdyż za to my kobiety mamy więcej opcji do wyboru.

Czasy, kiedy garnitur był przeznaczony głównie dla mężczyzn, dawno już minęły. Kobiety mogą wyglądać równie kobieco i elegancko w różnych szytych na miarę ubraniach na prawie każdą okazję.

Niestety dużo kobiet ciągle dostosowuje się do męskiego monotonnego stylu nosząc tzw. “bezpieczne kolory”. Oczywiście zajmowane stanowisko pracy, które wymaga zastosowania wcześniej ustalonego dress code np. stonowanego szarego garnituru nie podlega dyskusji, ale w pozostałych branżach kreatywnych, gdzie można pokazać kolory namawiamy: skorzystaj śmiało z takiej możliwości i pokaż, że możesz wyglądać kobieco, modnie, nie tracąc jednocześnie poważnego wizerunku.

Dla mniej odważnych sprawdzi się zawsze bezpieczna paleta kolorów dla części garderoby o największej powierzchni – granatowej, szarej, białej, beżowej, brązowej w połączeniu z kolorowymi kontrastami, dodatkami.

 

Bywa często, że na wysokich stanowiskach pracy mamy fatalnie skrojone kostiumy, marynarki, choć stać nas na dobrą, droższą garderobę. Czasem celowo, gdyż jako kobiety biznesu chcemy być postrzegane jako równorzędny partner w interesach, a nie jako tylko atrakcyjna kobieta, co chroni nas przed żenującymi komentarzami, czy spojrzeniami. Czasami też skupione na karierze, obowiązkach domowych zaniedbujemy swój wizerunek. Kupujemy sukienki, spódnice z syntetycznej tkaniny z sieciówki w markecie,  żyjemy w coraz większym pośpiechu, stresie i nawet staje się niewygodne wsiadanie do samochodu, czy siedzenie w klejącej się spódnicy w upalny dzień. Dlatego podpowiadamy: spraw sobie luksusową odzież, w składzie której będzie wełna. Jeśli poczułaś się niepewnie i gorąco  na myśl o  lecie i wełnie – zapraszamy do Strefy Wiedzy o właściwościach wełny.

 

 

Nie trzeba ubierać obcisłego kostiumu, dużego dekoltu, aby wyglądać elegancko i kobieco. Zaczynasz coś kojarzyć? Elegancja gwiazd Hollywood, tkaniny wełniane, wełna, kultowe ikony i  kreatorzy mody, Coco Chanel, Yves Saint Laurent, Givenchy, Christian Dior…..Cofnijmy się kilkadziesiąt lat wstecz, kiedy doceniano szlachetność tkanin z wełny, klasyczne kostiumy, marynarki, garnitury.

 

 

Kupowanie w sieciówkach? To jest nudne, zarówno dla Ciebie, dla osób wokół Ciebie, ponieważ przez to wyglądasz trochę tak samo, jak wszyscy inni. Aby być wyjątkową kobietą, odwiedź Rytex, wybierz tkaninę, która będzie pasowała do Twojego otoczenia i dodaj oryginalny pasek, biżuterię, czy kilka innych dodatków, aby wyglądać modnie. Dbając o swój niepowtarzalny wizerunek sprawisz, że Twoje ubrania firmowe lub codzienne będą wyróżniać Cię z tłumu, a Ty będziesz kobietą z klasą.

Jesteś Eko Kobietą 2021. Oszczędzasz wodę, kupujesz drewniane szczoteczki do zębów, używasz opakowań papierowych, siatek na zakupy z bawełnianych tkanin. Dobry kierunek, idziemy krok dalej, oczywiście do przodu. Nie wypada już kupować syntetycznych, sztucznych tkanin, które nie dbają o Twoją skórę i zdrowie, niszczą środowisko. W przeciwieństwie do nich, nasze wełniane tkaniny są ekologiczne, przyjazne Twojemu samopoczuciu i zdrowiu. Czy wiesz, że polskie wełniane tkaniny Rytex są  biodegradacyjne? Sprawdź, co się stanie, gdy zakopiesz płaszcz w lesie.

Pamiętaj. Czynnikiem sukcesu biznesowego i osobistego jest dobrze dobrana garderoba wykonana ze szlachetnych tkanin.